Reportáže z KLMF 2010

16.5. 2010

Hřiště Sochorky

FK VLČICE – 1.FC NEMOJOV 2:2 (1:2)

K prvnímu letošnímu utkání nového ročníku dvorské KLMF jsme odjeli na hřiště Sochorky.

Soupeřem nám byl již dobře známý celek z loňského ročníku a to FK Vlčice. Bohužel hřiště bylo ve velmi špatném stavu a tak již před zápasem bylo jasné, že pohledný kombinační fotbal se hrát nebude.

Nejen terén, ale hlavně soupeř nás překvapil. Oproti týmu, který vloni nastupoval  byli tentokrát FK Vlčice velice nebezpeční.  Posílení kádru bylo zřejmé a v podstatě se hrál oproti loňskému ročníku vyrovnaný fotbal. V první půli jsme přes několik velmi dobrých příležitostí využili pouze dvě a poločas tak vyhráli 2:1.

Ve druhé půli byli hráči Vlčic velice aktivní a několikrát nás podržel David. I přesto přišlo vyrovnání, o které jsme si svou hrou a neproměňováním šancí říkali. V závěru byly šance na obou stranách, ale skore se už neměnilo. Z prvního zápasu si tedy odvážíme bod za remízu 2:2.

Branky : Vojta, Podráček

Sestava : David – Horác, Joska, Švento , Dubas – Pušák, Vojta, Mrca, Podráček, Hažvák

23.5. 2010

Hřiště Nemojov

1.FC NEMOJOV – 4 FUN 8:2 (4:1)

První letošní domácí utkání jsme odehráli proti týmu 4 Fun (obměněný loňský FC Za barákem ).

Utkání probíhalo v naší režii a po celkem klidném průběhu jsme soupeře přehrávali a nakonec zvítězily 8:2 po poločasovém skore 4:1.

Branky : Joska 2, Pušák 2, Podráček 2, Vojta, Švento

Sestava : David – Horác, Joska, Švento, Bio – Pušák, Vojta, Dubas,Podráček ,Hažvák

1.FC NEMOJOV – FC HC 2:4 (1:1)

V dalším utkání KLMF jsme na domácím hřišti hostili účastníka loňského finále tým FC HC. Šok přineslo hned prvních pár vteřin utkání, kdy ihned po rozehře se do míče opřel Lelka a vymetl šibenici. Hra se poté trochu uklidnila. Od začátku utkání se hrál velice pěkný fotbal. Tým FC HC plný běhavých a šikovných fotbalistů hrál hlavně kombinačně a my mu kvalitně sekundovali.  Na vedoucí branku jsme odpověděli také pěknou kombinací když skoroval Vojta. Poločas skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhém dějiství byli hráči soupeře běhavější a rychlejší. Na vedoucí branku na 2:1 jsme ještě Pušákem dokázali odpovědět, nicméně pak jsme ještě dvakrát inkasovali a nakonec po velice kvalitním utkání asi zaslouženě prohráli 4:2. Na straně soupeře vynikal Lelka, který se blýskl Hattrickem.

Branky : Vojta, Pušák

Sestava : David – Joska, Švento, Bio – Pušák, Vojta, Dubas,Podráček, Mrca

HATTRICK WANDERERS  – 1.FC NEMOJOV 1:1 (0:0)

Další zápas dvorské ligy jsme odehráli na Sochorkách proti loňskému vítězi KLMF Hattricku Wanderers. Zápas doprovázelo plno nepřesností na obou stranách a spíše se chodilo pro balony než hrál fotbal. Utkání se neslo ve znamení opatrnosti, kdy ani jeden tým nechtěl udělat chybu. První poločas skončil bez branek 0:0.

V úvodu druhého poločasu jsme inkasovali. Poté jsme se snažili více útočit a nakonec jsme se vyrovnání po Mrcově střele dočkali. Ke konci utkání jsme mohli urvat všechny tři body, když byl v náš prospěch nařízen pokutový kop. Pušákovi  ale penaltu Pepa Šimek chytil a tak si zaslouženě  oba týmy připsali po bodu.

Branka : Mrca

Sestava :David – Horác, Joska, Švento, Bio – Pušák, Vojta, Dubas,Mrca

1.FC NEMOJOV – O´Ham Bees  5:4 (2:0)

V tomto utkání jsme hráli s týmem O´Ham Bees , proti kterému jsme se postavili poprvé.  Postavení v tabulce nám dávalo za povinnost zvítězit. Začali jsme parádně, když se hned v prvních vteřinách utkání rozběhl z naší poloviny Dubas a chladnokrevně poslal míč za hostujícího golmana. Poté se nehrál moc pohledný fotbal. Hodně balonů jsme kazili,soupeř na tom nebyl o moc lépe. Přesto šance na obou stranách přicházeli, nicméně skore se neměnilo. Ke konci druhého poločasu zvýšil po střele ze střední vzdálenosti Pušák. Poločas skončil 2:0. V úvodu druhého poločasu jsme zvýšili Podráčkem na 3:0 a nevypadalo to na nějaké větší drama. Ovšem opak byl pravdou. Soupeř snížil a vycítil šanci. Nakonec jsme soupeře svými chybami nechali snížit až na rozdíl jediné branky (4:3), když naši čtvrtou branku dal premiérově Hažvák. V závěru jsme ještě přidali Joskou pátou branku, abychom si pak vzápětí nechali dát čtvrtý gol z přímého kopu po prostřelené zdi. Nakonec jsme mohli být rádi, že všechny tři body zůstali na Nemojově.

Branka : Dubas, Pušák, Podráček, Hažvák, Joska

Sestava : David – Joska, Švento, Dubas – Pušák, Vojta, Podráček, Hažvák

12.7.2010

1.FC NEMOJOV – FK VLČICE  15:3 (4:0)

V tropickém nedělním počasí jsme na našem hřišti přivítali k dalšímu utkání KLMF tým FK Vlčice.

První letošní vzájemné měření sil skončilo nerozhodně. Tentokrát jsme se sešli v nejsilnějším složení a chtěli bezpodmínečně vyhrát.

Hned v úvodu utkání o sobě dal vědět soupeř, když v první minutě nastřelil tyč.  Nicméně hned z protiútoku se trefil Joska a od té doby jsme hru kontrolovali. Dobrými kombinacemi jsme soupeře přehrávali a dařilo se nám i zakončovat. Po slušné první půli jsme nakonec vedli 4:0.

Ve druhém dějství, byla i díky pouze jednomu hráči na střídání na straně Vlčic, naše převaha drtivá. Soupeř i přes některé útočné výpady, kdy několikrát nastřelil brankovou konstrukci, nemohl vydržet nasazené tempo a docházeli mu síly.

Postupně jsme zvyšovali náskok a nakonec dali výsledku konečnou podobu 15:3.

Premiéru v našem dresu si odbyl Jenda Motal, který nám dal svým výkonem a fotbalovostí jasně najevo, že pro nás bude velkým přínosem.

Branky : Joska 4, Pušák 3, Vojta 3, Podráček 3, Jenda Motal, Mrca

Sestava : David – Horác, Bio, Švento, Dubas – Pušák, Vojta, Jenda Motal, Joska - Podráček, Mrca

16.7.2010

4 FUN – 1.FC NEMOJOV  1:7 (1:2)

Další kolo královédvorské ligy nás čekalo na Sochorkách proti týmu 4 Fun.

Po příjezdu na Sochorky to vypadalo, že se snad ani utkání kvůli malému počtu hráčů soupeře neodehraje. Nicméně se v počtu 4+1 nakonec dali dohromady.

My jsme v rámci fair play  nastoupili také v počtu 4+1.

K zápasu jsme přistoupili velice laxně, s vědomím, že soupeř nemá nikoho na střídání. Samozřejmě se to projevilo na hře, která byla v prvním poločase velice špatná. Nakonec jsme se v prvním dějství protrápili k výsledku 2:1.

Do druhého poločasu už nastoupila obě mužstva s počtem hráčů 5+1. Naše hra se zlepšila, nicméně katastrofické hřiště na Sochorkách nedává moc šanci na „fotbal“.

Přesto jsme byli schopni přidat další branky. Soupeř se snažili výsledek korigovat, tlačil se více dopředu, což byla naše šance na rychlé protiútoky, které jsme i dokázali využívat. Nakonec utkání hraném v tropickém 36 stupňovém vedru skončilo výsledkem 7:1 v náš prospěch.

Branky : Podráček 3, Vojta 2, Dubas, Joska

Sestava : Švento –Bio, Joska, Dubas – Pušák, Vojta, Podráček