Starci na chmelu - 1. FC Nemojov 2:0 (0:0) (22.5.)

28.05.2011 11:01

V neděli 22.5. jsme od 17.30 odehráli předehrávku prvního kola proti "novému" týmu Starci na chmelu.

Počasí nám přálo, ovšem povrch byl na tom opačně. Jak jsem se již přesvědčil z jiných utkání, tak je mnohem lepší hrát na vlhčím povrchu, než na tom prachu co jsme hráli my. Ale povrch je pro oba týmy stejný, takže zanechám kritiky. Utkání začalo vyrovnaně a na obou stranách se v prvním poločase vytvořily šance. Soupeř zaujal taktiku dlouhých centrů před bránu, my jsme se snažili o kombinaci po zemi. Poločas skončil bezgólovou remízou. V druhé půli měl navrch soupeř, i když naši útočníci a záloha také nenechali soupeřovu obranu spát. Přetahování nakonec skončilo nepřehlednou akcí před naší bránou, kde se Adam dokázal prosadit a lehkou střelou po zemi k levé tyči proměnil. Následující minuty se hrál mnohem útočnější fotbal a přišlo i několik pěkných střel Pepy Kubelky ze středu zálohy. V poslední minutě utkání ovšem přišla další zhustěná situace u naší brány, kde odražený balon trefil z voleje Petr Beneš a levačkou k břevnu skóroval. Utkání tedy skončilo nepříznivě pro nás prohrou 2:0.

Hodnocení týmů:

• Starci na chmelu - ačkoliv staronový tým, působí sehraně, hrají nakopávaný styl na útočníky, který ovšem Sochorkám svědčí
  • 1. FC Nemojov - řekl bych, že první zápas jsme hráli dost nervózně a 100% nás velmi překvapil a zklamal terén, musíme zapracovat na souhře obrany a zálohy a přizpůsobit taktiku terénu

Připomínka - hřiště na Sochorkách je v zuboženém "polním" stavu. Podle černého prachu uprostřed se tam snad pálil oheň. Místy velké nerovnosti jsou skoro o kotníky. Po stranách je solidní tráva, která umožní roztáhnout hru a následně centrovat před bránu.